Α.Ο. Πεύκης – Νίκη Αμαρουσίου 66-59

6 Νοέμβριος, 2018 - 1:40 πμ

Η Νίκη Αμαρουσίου ηττήθηκε εκτός έδρας από τον Α.Ο. Πεύκης με 66-59 στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ ΕΣΚΑ.

Η ομάδα μας διατηρούσε το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο και πήγε στα αποδυτήρια με το υπέρ της 28-32. Οι δυο ομάδες εναλλάσσονταν στο σκορ με μικρές διαφορές και οι γηπεδούχοι πήραν ουσιαστικά τη νίκη στο τέταρτο δεκάλεπτο, κάνοντας το 6/6.

Η Νίκη Αμαρουσίου έχει πλέον ρεκόρ 3-3 και πλέον στρέφεται στην αναμέτρηση με τον Απόλλωνα, στο κλειστό της Κοκκινιάς (12/11, 21:00).

Διαιτητές: Μαγκλογιάννης, Αργυρούδης, Λαζόγκα.
Δεκάλεπτα: 13-16, 28-32, 44-42, 66-59.
Α.Ο. Πεύκης (Καλλιάς, Αλεξιάδης): Αλεξανδρόπουλος, Καραθανασόπουλος 3 (1), Παπαδημητρίου, Πρίτσος 4, Κωνσταντώνης 16 (1), Φιλιππόπουλος 10, Ασπραδάκης, Δρικόγιας 9 (1), Δημάκος 6, Κορρές 8, Παπανικολάου, Ανδρουλάκης 10.
Νίκη Αμαρουσίου (Οικονομάκης, Αναστασίου): Νικολακάκος 7 (1), Τσιάτσιος, Αυγουλάς, Πολυμενάκος 2, Κοντογιάννης 2, Κυπριτζόγλου 11, Μπαζιώτης 12 (2), Τσέκενης Γ. 11 (1), Φρίμας, Τσέκενης Α. 6, Τσούπρος 8 (2).