Χαλάνδρι – Νίκη Αμαρουσίου 73-71

18 Μάρτιος, 2019 - 11:43 μμ

Η Νίκη Αμαρουσίου ηττήθηκε εκτός έδρας από το Χαλάνδρι με σκορ 73-71 στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ ΕΣΚΑ.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι κι έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο στο υπέρ της 14-27 ωστόσο οι γηπεδούχοι αντέδρασαν άμεσα, έκαναν επιμέρους σκορ 23-10 και ισοφάρισαν σε 37-37 με το οποίο ολοκληρώθηκε το ημίχρονο. Το Χαλάνδρι προηγήθηκε με 54-50 στο 30′ κι έφτασε στη νίκη με 73-71.

Έτσι η Νίκη έπεσε στο 14-8 στην κατάταξη ενώ ακολουθεί η αναμέτρηση με το Γαλάτσι (1/4, 21:00) στο κλειστό της Κοκκινιάς.

Διαιτητές: Τσώνος, Σπυρόπουλος, Τηγάνης
Τα δεκάλεπτα: 14-27, 37-37, 54-50, 73-71
ΑΟΚ Χαλάνδρι (Στεφανάκης, Αναγνώστου): Χασκής, Σταθάκης 9 (2), Ανδρουλάκης, Βαρσάμος 3, Μωραϊτης 4 (1), Δημητριάδης 17, Κονδύλης 16 (3), Μορφονιός 7, Αμπελάς, Πουλής 12 (3), Οκουγκμπόουα 2, Αυδής 3.
ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου (Ζωντός, Αναστασίου): Βογιατζής, Ζέρβας 16 (1), Νικολακάκος, Πολυμενάκος, Κοντογιάννης 3 (1), Κυπριτζόγλου 25 (2), Τσιάτσιος 6 (2), Τσεκένης Γ., Φρίμας, Τσεκένης Α. 5 (2), Τσούπρος, Αυγουλάς 16 (3).