Πολυνίκης Αγίας Βαρβάρας – Νίκη Αμαρουσίου 82-68

9 Απρίλιος, 2019 - 1:03 πμ

Η Νίκη Αμαρουσίου ηττήθηκε εκτός έδρας από τον Πολυνίκη Αγίας Βαρβάρας με 82-68, πληρώνοντας την κακή απόδοσή της στο τέταρτο δεκάλεπτο.

Η ομάδα μας έκλεισε την τρίτη περίοδο στο υπέρ της 59-60 ωστόσο οι γηπεδούχοι έκαναν επιμέρους σκορ 23-8 στη συνέχεια κι έφτασαν στη νίκη στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ ΕΣΚΑ.

Πλέον η Νίκη στρέφεται στην κρίσιμη αναμέτρηση με τη Νέα Ιωνία στο κλειστό της Κοκκινιάς (15/4, 21:00), διεκδικώντας το ροζ φύλλο ώστε να κάνει το 1-1 στους μεταξύ τους αγώνες με δεδομένο ότι ομάδες κουβαλούν τα αποτελέσματα της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος στα playoffs ανόδου.

Διαιτητές: Παπαθανασίου, Ναστούλης, Ραπτογιαννης
Τα δεκάλεπτα: 19-16, 41-36, 59-60, 82-68
Πολυνίκης Αγ.Βαρβάρας (Στρατικόπουλος, Πολίτης): Πατάτας 5 (1), Θωμόπουλος, Τσοχονελίτζε 14 (1), Μόρφος Β. 12, Δημούλη 3 (1), Δουρουντού 1, Θεοδωρίτσης 9 (1), Χιώτης 6, Ηλιόπουλος 6 (1), Βαμβακίδης 11 (3), Μόρφος Α., Λιβανος 15
Νίκη Αμαρουσίου (Ζωντός, Αναστασίου): Νικολακάκος, Πολυμενάκος 1, Κοντογιάννης, Κυπριτζόγλου 21 (2), Τσέκενης Γ. 15 (2), Τσέκενης Α. 2, Τσούπρος 2, Αυγουλάς 4, Βογιατζής 17, Τσιάτσιος 6.