Ρόστερ

Προπονητικό Team

Τεχνικός Διευθυντής: Δημήτρης Χουχουλής

Προπονητής: Δημήτρης Γκόφας *

* Διαδέχθηκε τον Μιχάλη Ραχωβίτσα στις 17/1/2014

Βοηθός Προπονητή: Χριστόφορος Γιατράκος

Έφορος

Μιχάλης Παπαναστασίου

Ρόστερ

Αρ. Φανέλας Παίκτης  Όνομα Ηλικία  Θέση Προηγούμενες Ομάδες
4. Δημήτρης Αποστολόπουλος  35 γκαρντ Απολλωνιάδα Πάτρας, Απόλλωνας Πάτρας,Μίλωνας, Ολυμπιάδα Πάτρας, Ηρακλής, Πανερυθραϊκός, ΚΑΟΔ, Κόροιβος Αμαλιάδας, Πρωτέας Βούλας
5. Γιάννης Τσέκενης  18 γκαρντ προέρχεται από τις Ακαδημίες της Νίκης Αμαρουσίου
6. Νίκος Γάτος  20 φόργουορντ  Πρωτέας Γρεβενών
7. Μίλος Παβλίσεβιτς  31 φόργουορντ Σπόρτιγκ, Ηράκλειο, ΑΣΕ Δούκα, Ηλυσιακός, Π. Φάληρο, Ίκαροι Σερρών, Αργοναύτης Ραφήνας
8. Βασίλης Κοντογιάννης 34 γκαρντ Μαρούσι (Εφηβ.)
9. Παντελής Κυπριτζόγλου 33 φόργουορντ Περισσός, ΔΑΣΑΛ, Αργοναύτης Ραφήνας, Αρδηττός, Πέραμα
10.   Μάρκος Γεωργακόπουλος
22 γκαρντ Μαρούσι, Φοίνικας Πειραιά, ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας
11. Άρης Γιατράκος 32 σέντερ Πανελλήνιος (Εφηβ.), Αθηναϊκός, Εθνικός Ελληνορώσων, Αναγέννηση Πετραλώνων
12. Κώστας Σαλτουρίδης 28 σέντερ Μαρούσι (Εφηβ.), Πανελευσινιακός, Παγκράτι, ΚΑΠ, Π. Φάληρο, Μίλωνας, Αργοναύτης Ραφήνας, Νήαρ Ηστ
13. Ανδρέας Τσέκενης 23 γκαρντ προέρχεται από τις Ακαδημίες της Νίκης Αμαρουσίου
14. Γιώργος Δέλλιος 33 φόργουορντ/σέντερ Άρης Πετρούπολης, Ιωνικός Ν.Φ., Τήρων Αγ. Θεοδώρων, ΓΑΣ Αετός
15. Κώστας Μαύρος 18 φόργουορντ προέρχεται από τις Ακαδημίες της Νίκης Αμαρουσίου
16. Νίκος Μητρόπουλος 21 σέντερ προέρχεται από τις Ακαδημίες της Νίκης Αμαρουσίου
17. Θωμάς Θωμόπουλος 18 γκαρντ προέρχεται από τις Ακαδημίες της Νίκης Αμαρουσίου
18. Βαγγέλης Τσιάτσιος 18 γκαρντ προέρχεται από τις Ακαδημίες της Νίκης Αμαρουσίου

 

Αγωνιστικό Πρόγραμμα Ανδρες 2017-18
Πρόγραμμα 1ου Ομίλου Γ’ Εθνικής 2013-14

Α’ Γύρος

Αγωνιστική Ημερομηνία Γήπεδο Ώρα Αγώνας Αποτέλεσμα
13/10/2013
Κοκκινιάς 17:00 Νίκη Αμαρουσίου – Γαλάτσι 81-69
20/10/2013 Μετς Α’
16:00 Σπόρτιγκ – Νίκη Αμαρουσίου 59-73
26/10/2013 Κοκκινιάς 17:00 Νίκη Αμαρουσίου – Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου
58-67
ΡΕΠΟ
10/11/2013 Τέντας 17:00 Καλαμάτα ’80 – Νίκη Αμαρουσίου 64-66
24/11/2013 Κοκκινιάς 17:00 Νίκη Αμαρουσίου – Έσπερος ΑΟΠΑ
61-57
04/12/2013 Παπάγου 19:30 Παπάγου – Νίκη Αμαρουσίου 82-75
08/12/2013 Κοκκινιάς 17:00 Νίκη Αμαρουσίου – Πεντέλη
67-69
15/12/2013 Παναγούλας 15:30 ΑΓΕ Ζακύνθου – Νίκη Αμαρουσίου 85-52
10η 22/12/2013 Κοκκινιάς 17:00 Νίκη Αμαρουσίου – Αγρίνιο
90-82
11η 05/01/2014 Μεσσήνης 17:00 Μεσσήνη – Νίκη Αμαρουσίου 69-71
12η 12/01/2014 Κοκκινιάς 17:00 Νίκη Αμαρουσίου – Προμηθέας Πατρών
74-69
13η 19/01/2014 Κορωπίου 17:00 Κορωπί – Νίκη Αμαρουσίου 72-81

Β’ Γύρος

Αγωνιστική Ημερομηνία Γήπεδο Ώρα Αγώνας Αποτέλεσμα
14η 26/01/2014 Γαλατσίου 17:00 Γαλάτσι – Νίκη Αμαρουσίου 62-71
15η 02/02/2014 Κοκκινιάς 17:00 Νίκη Αμαρουσίου – Σπόρτιγκ 92-74
16η 09/02/2014 Κορίνθου 17:00 Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου – Νίκη Αμαρουσίου 81-79
17η ΡΕΠΟ
18η 23/02/2014 Κοκκινιάς 17:00 Νίκη Αμαρουσίου – Καλαμάτα ’80
69-60
19η 01/03/2014 Παναγία Αλεξιώτισσα
17:00 Έσπερος ΑΟΠΑ – Νίκη Αμαρουσίου 56-57
20η 09/03/2014 Κοκκινιάς 17:00 Νίκη Αμαρουσίου – Παπάγου
64-60
21η 16/03/2014 Πεντέλης 17:00 Πεντέλη – Νίκη Αμαρουσίου 57-65
22η 23/03/2014 Κοκκινιάς 13:30 Νίκη Αμαρουσίου – ΑΓΕ Ζακύνθου 80-70
23η 30/03/2014 Αγρινίου 17:00 Αγρίνιο – Νίκη Αμαρουσίου 82-90
24η 06/04/2014 Κοκκινιάς 17:00 Νίκη Αμαρουσίου – Μεσσήνη
87-59
25η 13/04/2014 ΕΑ Πατρών
17:00 Προμηθέας Πατρών – Νίκη Αμαρουσίου 64-58
26η 27/04/2014 Κοκκινιάς 17:00 Νίκη Αμαρουσίου – Κορωπί 75-56

Αγώνας Κατάταξης

Ημερομηνία Γήπεδο Ώρα Αγώνας Αποτέλεσμα
04/05/2014
Παπάγου 17:30 Νίκη Αμαρουσίου – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 62-76
Βαθμολογία
Βαθμολογία 1ου Ομίλου Γ’ Εθνικής
Θέση Ομάδα Βαθμοί
Αγώνες Ν – Η
Επίθεση – Άμυνα
1. Προμηθέας Πατρών 45 24 21-3      1817-1611
2. Παπάγου 42 24 18-6 1810-1657
3. Νίκη Αμαρουσίου 42 24 18-6 1736-1625
4. Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου 40 24 16-8 1725-1631
5. Κορωπί 38 24 14-10 1867-1765
6. Πεντέλη 36 24 12-12 1675-1683
7. Έσπερος ΑΟΠΑ 35 24 11-13 1620-1581
8. Αγρίνιο 35 24 11-13 1684-1697
9. Σπόρτιγκ * 34 24 12-12 1713-1741
10. ΑΓΕ Ζακύνθου 33 24 9-15 1689-1696
11. Καλαμάτα ’80 30 24 6-18 1524-1691
12. Γαλάτσι 28 24 4-20 1677-1891
13. Μεσσήνη 28 24 4-20 1514-1809

* Στους βαθμούς του Σπόρτιγκ συμπεριλαμβάνεται και η ποινή αφαίρεσης 2 βαθμών

Social Share