Ρόστερ
Προπονητικό Team
Προπονητής: Νίκος Χρυσόγελος  *

Α’ Βοηθός Προπονητή: Δημήτρης Κουκουζέλης

  Β’ Βοηθός Προπονητή: Κώστας Αναγνώστου

Έφορος

Γιώργος Θωμόπουλος

Ρόστερ

Αρ. Φανέλας Παίκτης  Όνομα Ηλικία  Θέση Προηγούμενες Ομάδες
4. Δημήτρης Αποστολόπουλος  36 γκαρντ Απολλωνιάδα Πάτρας, Απόλλωνας Πάτρας,Μίλωνας, Ολυμπιάδα Πάτρας, Ηρακλής, Πανερυθραϊκός, ΚΑΟΔ, Κόροιβος Αμαλιάδας, Πρωτέας Βούλας
5. Γιάννης Τσέκενης  19 γκαρντ προέρχεται από τις Ακαδημίες της Νίκης Αμαρουσίου
6. Δημήτρης Κατωπόδης  26 γκαρντ/φόργουορντ Δόξα Λευκάδας, Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου, Νικόπολη Πρέβεζας, Κρόνος Ιωαννίνων, Σπάρτακος Ιωαννίνων
7. Μίλος Παβλίσεβιτς  32 φόργουορντ Σπόρτιγκ, Ηράκλειο, ΑΣΕ Δούκα, Ηλυσιακός, Π. Φάληρο, Ίκαροι Σερρών, Αργοναύτης Ραφήνας
8. Βασίλης Κοντογιάννης 35 γκαρντ Μαρούσι (Εφηβ.)
9. Παντελής Κυπριτζόγλου 34 φόργουορντ Περισσός, ΔΑΣΑΛ, Αργοναύτης Ραφήνας, Αρδηττός, Πέραμα
10.   Μάρκος Γεωργακόπουλος
23 γκαρντ Μαρούσι, Φοίνικας Πειραιά, ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας
11. Άρης Γιατράκος 33 σέντερ Πανελλήνιος (Εφηβ.), Αθηναϊκός, Εθνικός Ελληνορώσων, Αναγέννηση Πετραλώνων
12. Κώστας Σαλτουρίδης 29 σέντερ Μαρούσι (Εφηβ.), Πανελευσινιακός, Παγκράτι, ΚΑΠ, Π. Φάληρο, Μίλωνας, Αργοναύτης Ραφήνας, Νήαρ Ηστ
13. Ανδρέας Τσέκενης 24 γκαρντ προέρχεται από τις Ακαδημίες της Νίκης Αμαρουσίου
14. Ηλίας Μούγιος 31 σέντερ Άγιος Θωμάς, ΚΑΠ, Νήαρ Ηστ
15. Κώστας Μαύρος 19 σέντερ/φόργουορντ προέρχεται από τις Ακαδημίες της Νίκης Αμαρουσίου
16. Νίκος Γάτος 22 φόργουορντ  Πρωτέας Γρεβενών
17. Θωμάς Θωμόπουλος 19 γκαρντ προέρχεται από τις Ακαδημίες της Νίκης Αμαρουσίου
18. Βαγγέλης Τσιάτσιος 19 γκαρντ προέρχεται από τις Ακαδημίες της Νίκης Αμαρουσίου
Αγωνιστικό Πρόγραμμα Ανδρες 2014-15

Πρόγραμμα 1ου Ομίλου Γ’ Εθνικής

Α’ Γύρος

Αγωνιστική Ημερομηνία Γήπεδο Ώρα Αγώνας Αποτέλεσμα
12/10/2014 Κορίνθου 19:30 Απόλλων Αρχ. Κορίνθου – Νίκη Αμαρουσίου 47-54
19/10/2014 Κοκκινιάς 17:00 Νίκη Αμαρουσίου – Έσπερος ΑΟΠΑ
68-74
26/10/2014 Πεύκης Β’ 19:30 Προμηθέας Χαλανδρίου – Νίκη Αμαρουσίου 83-79
02/11/2014 Κοκκινιάς 17:00 Νίκη Αμαρουσίου – Ακάδημος Καλαμάτας
82-43
09/11/2014 Ερμιόνης 17:00 Κρανίδι – Νίκη Αμαρουσίου 50-64
16/11/2014 Κοκκινιάς 17:00 Νίκη Αμαρουσίου – Πέραμα
61-52
23/11/2014 Αιγίου 17:00 Κεραυνός Αιγίου – Νίκη Αμαρουσίου 54-65
30/11/2014 Κοκκινιάς 14:00 Νίκη Αμαρουσίου – ΑΓΕ Ζακύνθου
68-69
07/12/2014 Ν. Πέρκιζας 17:00 ΓΣ Χαλανδρίου – Νίκη Αμαρουσίου 51-84
10η 14/12/2014 Κοκκινιάς 17:00 Νίκη Αμαρουσίου – Ένωση Ιλίου
59-61
11η 21/12/2014 Νέας Πεντέλης 17:00 Πεντέλη – Νίκη Αμαρουσίου 62-64
12η 11/01/2015 Κοκκινιάς 17:00 Νίκη Αμαρουσίου – Μανδραϊκός
83-70
13η 18/01/2015 Νήαρ Ηστ 17:00 Νήαρ Ηστ – Νίκη Αμαρουσίου 79-78

Β’ Γύρος

Αγωνιστική Ημερομηνία Γήπεδο Ώρα Αγώνας Αποτέλεσμα
14η 24/01/2015 Κοκκινιάς 19:00 Νίκη Αμαρουσίου – Απόλλων Αρχ. Κορίνθου
85-66
15η 01/02/2015 Παν. Αλεξιώτισσας 17:00 Έσπερος ΑΟΠΑ – Νίκη Αμαρουσίου 87-73
16η 08/02/2015 Κοκκινιάς 17:00 Νίκη Αμαρουσίου – Προμηθέας Χαλανδρίου
77-83
17η 15/02/2015 Τέντα 17:00 Ακάδημος Καλαμάτας – Νίκη Αμαρουσίου 63-74
18η 01/03/2015 Κοκκινιάς 17:00 Νίκη Αμαρουσίου – Κρανίδι
95-51
19η 08/03/2015 Περάματος 17:00 Πέραμα – Νίκη Αμαρουσίου 59-73
20η 15/03/2015 Κοκκινιάς 17:00 Νίκη Αμαρουσίου – Κεραυνός Αιγίου
80-73
21η 22/03/2015 Παναγούλας 13:00 ΑΓΕ Ζακύνθου – Νίκη Αμαρουσίου 72-81
22η 29/03/2015 Κοκκινιάς 17:00 Νίκη Αμαρουσίου – ΓΣ Χαλανδρίου
23η 05/04/2015 Ιλίου κλ. Β’ 17:00 Ένωση Ιλίου – Νίκη Αμαρουσίου
24η 26/04/2015 Κοκκινιάς 17:00 Νίκη Αμαρουσίου – Πεντέλη
25η 03/05/2015 Μάνδρας 1ο κλ. 17:00 Μανδραϊκός – Νίκη Αμαρουσίου
26η 10/05/2015 Κοκκινιάς 17:00 Νίκη Αμαρουσίου – Νήαρ Ηστ
Βαθμολογία

Βαθμολογία 1ου Ομίλου Γ’ Εθνικής

Θέση Ομάδα Βαθμοί
Αγώνες Ν – Η
Επίθεση – Άμυνα
1. Έσπερος ΑΟΠΑ 39 21 18-3 1596-1333
2. Ένωση Ιλίου 38 21 17-4 1521-1288
3. Προμηθέας Χαλανδρίου 37 21 16-5 1700-1536
4. Νίκη Αμαρουσίου 35 21 14-7 1547-1349
5. ΑΓΕ Ζακύνθου 34 21 13-8 1397-1339
6. Απόλλων Αρχαίας Κορίνθου 34 21 13-8 1477-1304
7. Πεντέλη 33 21 12-9 1560-1400
8. Κεραυνός Αιγίου 33 21 12-9 1421-1329
9. Μανδραϊκός * 30 21 10-10 1463-1473
10. Νήαρ Ηστ 28 21 7-14 1315-1457
11. Ακάδημος Καλαμάτας 26 21 5-16 1246-1480
12. Πέραμα 25 21 4-17 1319-1442
13. ΓΣ Χαλανδρίου *
24 21 4-16 1315-1640
14. Κρανίδι 23 21 2-19 1246-1753

* O Mανδραϊκός έχει έναν μηδενισμό στο ματς με τον Απόλλωνα Αρχ. Κορίνθου λόγω μη προσέλευσης ιατρού, ενώ έναν μηδενισμό έχει και ο ΓΣ Χαλανδρίου.

Social Share