Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών, η Νίκη Αμαρουσίου γνώρισε την ήττα από τους Νέους Βύρωνα με 3-2 σετ στο κλειστό της Κοκκινιάς.

Η Νίκη Αμαρουσίου βρέθηκε πίσω στο σκορ στο μεγαλύτερο μέρος του πρώτου σετ ωστόσο κατάφερε να ανταπεξέλθει με πειθαρχία και υπομονή, γυρίζοντας την εις βάρος της κατάσταση για το 25-22.

Παρόμοια εικόνα στη συνέχεια, αν και η Νίκη Αμαρουσίου έδειξε καλύτερη αγωνιστική συμπεριφορά με αποτέλεσμα να πάρει το δεύτερο σετ (26-24).

Στη συνέχεια πάντως οι Νέοι Βύρωνα, με όπλο το σερβίς κατάφεραν να κερδίσουν το τρίτο (22-25) και το τέταρτο (14-25) σετ.

Στο τάι μπρέικ, η Νίκη Αμαρουσίου διατηρούσε το προβάδισμα ως τα μισά του σετ ωστόσο δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη στο πρώτο ματς του πρωταθλήματος.

Τα σετ: 25-22, 26-24, 22-25, 14-25, 10-15