Στον αγώνα του Σαββάτου των Κ2 της Νίκης, τα κορίτσια μας αν και γηπεδούχες αντιμετώπισαν την πανίσχυτη ομάδα του Φοίβου Μελισσίων στην έδρα του. Το τελικό αποτέλεσμα 3-0 υπέρ του Φοίβου δεν αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του αγώνα. Αναγνωρίζουμε ότι ο Φοίβος ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και πήρε δίκαια την νίκη, αλλά υπήρξαν διαστήματα που παίξαμε και εμείς ωραίο βόλεϋ και σε όλα τα σετ ήμασταν κοντά στο σκορ. Ενδεικτικό των λεγόμενών μας είναι το γεγονός ότι στο τρίτο σετ προηγηθήκαμε ακόμα και με 12-6, αλλά τα πολλά λάθη σε εκείνο το σημείο του αγώνα μας στέρησαν να διεκδικήσουμε κάτι καλύτερο. Επόμενος αγώνας μας είναι την Κυριακή με τις Αμαζόνες στο γήπεδό τους στη Νέα Ερυθραία.

Νίκη Αμαρουσίου – Φοίβος Μελισσίων 0-3
21-25, 18-25, 16-25