Ολοκληρώθηκαν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις για τα κορίτσια μας που συμμετείχαν στο πρωτάθλημα του Κ16 (Παγκορασίδες 1). Σε έναν αγώνα με ένταση, πάθος και ανατροπές, η ομάδα μας επικράτησε του αντιπάλου της ΑΟ Διονύσου με 3-2 σετ.

Ένας αγώνας που αποζημίωσε τους γονείς και φίλους της Νίκης που βρέθηκαν στο κλειστό της κοκκινιάς. Η αγωνιστικότητα,το πάθος και η ομαδικότητα των κοριτσιών μας που πάλεψαν μέχρι τέλους, θα μείνει στο μυαλό όλων μας.

Στο τελευταίο σετ και ενώ η ΑΟ Διονύσου ήταν μπροστά στο σκορ, με τον αντίπαλο να έχει ανεβασμένη ψυχολογία και τους φιλάθλους της αντίπαλης ομάδας να δίνουν ρυθμό, οι αθλήτριες μας κατάφεραν να κάνουν την υπέρβαση και να περάσουν μπροστά.

Η πίστη για τη νίκη επέστρεψε στην ομάδα και σε ένα έντονα φορτισμένο κλίμα στον αγωνιστικό χώρο και στις κερκίδες, η ομάδα μας κέρδισε το τελευταίο σετ με 15-13, με τις αθλήτριές μας να ξεσπούν σε κλάματα χαράς πανηγυρίζοντας την επιτυχία τους.

Η επιτυχία της ομάδας μας να τερματίσει στη τέταρτη θέση της βαθμολογίας σε ένα δύσκολο όμιλο, επιβεβαιώνει τη θέληση των κοριτσιών μας για διάκριση, τη προσήλωση στο στόχο και την πολύ καλή δουλειά που γίνεται στις προπονήσεις.

Μέσω της ιστοσελίδας της Νίκης και με την ιδιότητά μου ως εφόρου του τμήματος, θα ήθελα να ευχαριστήσω τα κορίτσια της Νίκης για τις πολύ όμορφες στιγμές που μας χάρισαν φέτος. Για εμένα και για τον συνοδοιπόρο μου στο πάγκο Άρη Λεκάτη, είναι τιμή να είμαστε στην αποστολή μιας τέτοιας ομάδας με αθλήτριες που έχουν ήθος, αγάπη για το άθλημα και πάθος για τη νίκη.

Συγχαρητήρια στους γονείς που μεγαλώνουν αυτά τα κορίτσια, που στηρίζουν τη προσπάθεια των παιδιών τους και είναι στο γήπεδο να τα χειροκροτήσουν.

Να ευχαριστήσω επίσης τον Πρόεδρο του σωματείου Αντώνη Τσέκενη, τα μέλη του Δ.Σ και τους συνεργάτες της Νίκης για τη καθημερινή τους προσπάθεια απέναντι σε δύσκολες συνθήκες για το καλό των παιδιών μας και το ‘ευ αγωνίζεσθαι’.

Τέλος, θέλω να ευχαριστήσω την προπονήτρια μας Μαρία Μαγγίνα για τη συνεργασία μας αυτά τα δύο χρόνια στο πάγκο της Νίκης. Ένας αξιόλογος άνθρωπος με καρδιά πρωταθλητή και αγάπη για τα παιδιά. Μαρία σου εύχομαι τα καλύτερα για σένα και την οικογένειά σου!

Κλείνοντας, να ευχηθώ καλή επιτυχία στα παιδιά μας στις εξετάσεις του σχολείου και ένα πολύ όμορφο καλοκαίρι σε όλους!

Ραντεβού τη νέα αγωνιστική χρονιά με ακόμα μεγαλύτερες επιτυχίες!