Η Νίκη Αμαρουσίου γνώρισε την ήττα με 78-59 από την Ελευθερία Μοσχάτου στο Game 3 των play offs της National League 2 και έμεινε εκτός ημιτελικών.

Η ομάδα του Σάββα Κατσούνη δεν τα κατάφερε στο τρίτο ματς της σειράς με την Ελευθερία Μοσχάτου που προκρίθηκε στα ημιτελικά με 2-1 νίκες και θα αντιμετωπίσει τη Δάφνη Δαφνίου με μειονέκτημα έδρας.

Η Νίκη έκλεισε την τρίτη περίοδο στο υπέρ της 47-51 όμως οι γηπεδούχοι έκαναν επιμέρους σκορ 31-8 στο τέταρτο δεκάλεπτο και προκρίθηκαν στην επόμενη φάση.

Ο Γιώργος Δέλλιος ήταν πρώτος σκόρερ της Νίκης με 12 πόντους και τον ακολούθησε ο Λουκάς Βαφιάς με 11 πόντους.

Δεκάλεπτα: 18-16, 34-34, 47-51, 78-59
Διαιτητές: Καψιώχας, Περδετζόγλου, Μπον
Ελευθερία Μοσχάτου (Σίμος): Νικολαΐδης 16, Κρεμαστούλης 7 (1), Κατσουρρί, Βώλος, Δενδρινός 16, Δέλλιος, Λάμπρου 7, Ζενέλι , Κιούσης 14 (1), Μουστάκας 1, Κολοφώτης 5, Γεωργιάδης 12 (2).
Νίκη Αμαρουσίου (Κατσούνης): Παπαδημητρίου 8 (1), Βαφιάς 11 (1), Τσέκενης 3 (1), Αλεξόπουλος 3 (1), Ύμερι 1, Κώτσης Β. 5 (1), Δέλλιος 12 (1), Θεοδοσίου 2, Καραμπάτσος 6 (1), Κώτσης Ι. 8 (1).

Ελευθερία Μοσχάτου – Νίκη Αμαρουσίου 2-1
Game 1: Ελευθερία Μοσχάτου – Νίκη Αμαρουσίου 83-70
Game 2: Νίκη Αμαρουσίου – Ελευθερία Μοσχάτου 55-49
Game 3: Ελευθερία Μοσχάτου – Νίκη Αμαρουσίου 78-59