Η Νίκη Αμαρουσίου ηττήθηκε από την Πεύκη με 78-88 για την 21η και προτελευταία αγωνιστική της National League 2 ωστόσο η ήττα της Ηλιούπολης από την Ένωση Ιλίου έδωσε στην ομάδα του Σάββα Κατσούνη μια θέση στην πρώτη εξάδα και το δικαίωμα συμμετοχής στα play offs!

Η Νίκη Αμαρουσίου διατηρούσε το προβάδισμα στο πρώτο ημίχρονο (46-38, 20’) ωστόσο οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν στη συνέχεια και κατέκτησαν το ροζ φύλλο στο κλειστό της Κοκκινιάς.

Πλέον η ομάδα μας ολοκληρώνει τις υποχρεώσεις της στην κανονική περίοδο αντιμετωπίζοντας εκτός έδρας τον πρωτοπόρο του Γ’ ομίλου Χολαργό (31/3, 17:00) και περιμένοντας να μάθει τον αντίπαλό της στη διαδικασία των play-offs.

Δεκάλεπτα: 23-20, 46-38, 61-65, 78-88
Διαιτητές: Ναστούλης, Ραπτογιάννης, Πετράκης Γεωργ.
Νίκη Αμαρουσίου (Κατσούνης): Παπαδημητρίου 1, Πετρίδης, Βαφιάς 10, Τσεκένης 9 (3), Αλεξόπουλος 16 (1), Ύμερι 7, Κώτσης Ι., Τσίτσας , Δέλλιος 9, Θεοδοσίου 21 (4), Ζαφειρόπουλος, Κώτσης Β. 5.
Πεύκη (Παύλος): Βαλιώτης 6 (1), Οουαντίτζο 17 (1), Γεροκώστας 3 (1), Νικολακόπουλος 14 (4), Πουρνάρας, Μιλούσης 17 (2), Ζουρμπάκης 11 (1), Λέζος 3, Παλουκάκος 12 (1), Τσόπελας 5 (1), Μερκούρης.