Νίκη Αμαρουσίου – Πικέρμι 90-71

Η Νίκη Αμαρουσίου έδωσε συνέχεια στο νικηφόρο σερί της στο ματς με το Πικέρμι, επικρατώντας με σκορ 90-71 και φτάνοντας τις τρεις συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής!

Η Νίκη επέστρεψε την Κυριακή 30/10 στο κλειστό της Κοκκινιάς για την αναμέτρηση με το Πικέρμι, φτάνοντας στη νίκη που την ανεβάζει στο 3-1 της κατάταξης στον 3ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Ο Παντελής Κυπριτζόγλου ηγήθηκε επιθετικά των γηπεδούχων, σημειώνοντας 24 πόντους με δυο τρίποντα ενώ «διψήφιοι» ήταν επίσης οι Δέλλιος (21π.) Βαφιάς (19π.), Γεωργακόπουλος (12π.) και Παπαδημητρίου (10π.).

Οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ στην πρώτη περίοδο (15-13, 10′) όμως η ομάδα μας έκανε επιμέρους σκορ 31-14 στο δεύτερο δεκάλεπτο και πήγε στα αποδυτήρια με το υπέρ της 46-27, διατηρώντας το προβάδισμα ως το φινάλε.

Πλέον η Νίκη έχει μπροστά της τον εκτός έδρας αγώνα με τον Ποσειδώνα Νέου Ψυχικού.

Τα δεκάλεπτα: 15-13, 46-27, 69-53, 90-71.

Νίκη Αμαρουσίου (Ζωντός, Αναστασίου): Πετρίδης, Βαφιάς 19 (3), Χατζηχαραλάμπους, Γεωργακόπουλος 12, Κυπριτζόγλου 24 (2), Κοκορέλης, Τσέκενης 4 (1), Αλεφαντινός, Σελούλης, Δέλλιος 21 (2), Παπαδημητρίου 10 (2), Μακρογιαννάκης.
Πικέρμι (Κατσαμπέκης, Ψυχογιόπουλος): Λιόντας 3, Στραφιώτης, Κούσουλας 8 (1), Δέλγας 10, Μελάς 15 (3), Παπαζήσης 16 (4), Νάσσης 1, Ταφίλη, Μπίγγος, Μερκούρης 2, Κουκουλάς 14, Μιλούσης 2.

Αποτελέσματα – 4η αγωνιστική
Φοίνικας Πειραιά – Αιολικός Μυτιλήνης 85-75
Ίκαρος Καλλιθέας – Ποσειδών Νέου Ψυχικού 78-71 παρ. (61-61 κ.α.)
Νίκη Αμαρουσίου – Πικέρμι 90-71
Δάφνη – Ένωση Αττάλου Καλύμνου 84-73
Φ.Ο. Βροντάδου – Ελευθερία Μοσχάτου 79-87
Αργοναύτης Τριγλίας – Μανδραϊκός 68-56

Βαθμολογία (σε 4 αγώνες)
1. ΑΟ Δάφνης 8 (4-0)
2. ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 8 (4-0)
3. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 7 (3-1)
4. ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 7 (3-1)
5. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 7 (3-1)
6. ΦΟ Βροντάδου 6 (2-2)
7. ΑΕ Πικερμίου 6 (2-2)
8. ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου 5 (1-3)
9. Ποσειδών ΑΟ Ν.Ψυχικού 5 (1-3)
10. ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά 5 (1-3)
11. ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης 4 (0-4)
12. ΓΣ Μανδραϊκός 4 (0-4)

Επόμενη αγωνιστική (5η, 6/11)
17:00 Ποσειδών Νέου Ψυχικού – Νίκη Αμαρουσίου
17:00 Πικέρμι – Φοίνιξ Πειραιά
17:00 Αιολικός Μυτιλήνης – Δάφνη
17:00 Ένωση Αττάλου Καλύμνου – Φ.Ο. Βροντάδου
17:00 Ελευθερία Μοσχάτου – Αργοναύτης Τριγλίας
17:00 Μανδραϊκός – Ίκαρος Καλλιθέας

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.