Με ένα πολύ ενδιαφέρον ματς ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές τις υποχρεώσεις η ομάδα γυναικών του Α.Ο. ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ.

Οι αθλήτριες τις Μαρίας Μαγγίνα ξεκίνησαν πολύ δυνατά και επικράτησαν στα δυο πρώτα σετ πολύ εύκολα με 25-17 και 25-8 απέναντι στις αθλήτριες του Α.Ο ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ.

Στην συνέχεια οι αντίπαλοι έβγαλαν ενέργεια και κατέκτησαν το 3ο και 4ο σετ με 23-25 και 22-25 με την Νίκη Αμαρουσίου να λέει την τελευταία λέξη και να κατακτά τον αγώνα με 3-2 σετ.

Αναλυτικά τα σετ: 25-17, 25-8, 23-25, 22-25, 15-13

Με αυτή την νίκη η ομάδα μας κατάκτησε την 7η Θέση στο Πρωτάθλημα Β’ Εθνικής Γυναικών.

Ευχαριστούμε πολύ τους φιλάθλους μας και τις αθλήτριες των αναπτυξιακών τμημάτων για την παρουσία και την συμπαράσταση τους, τους περιμένουμε πάλι κοντά μας το Σεμπτέμβριο.